MAS Království Jestřebí hory

O nás Servis regionu Fotogalerie Kontakt

Filtry - zde klikněte pro jejich nastavení

Studentský trojboj a Žákovský turnaj v malém fotbale

Publikováno: Po 13.09.2021

Region: Havlovice, Jestřebí hory, Podkrkonoší

Putovní pohár v malém fotbale obhájil Pilníkov, v trojboji ho opět ukořistil tým ze ZŠ Úpice-Lány!

Nejen týmy z úpických škol, ale také z Pilníkova a Rtyně v Podkrkonoší, se přišly utkat o prvenství v osmém ročníku Studentského trojboje a v Žákovském turnaji v malém fotbale. Mladí fotbaloví talenti už při prvním zápase ukázali, co umí.

Přes 100 žáků z pěti škol z regionu 10. září 2021 vyrazilo na osmou hodinu do havlovického Všesportovního areálu. Akce byla zahájena v 8:30 nástupem všech účastníků, které přivítal Jaroslav Kocián za Havlovický svaz malého fotbalu, z. s.

Studentský parlament Místní akční skupiny Království – Jestřebí hory, o.p.s. společně s Havlovickým svazem malého fotbalu, z. s. po loňské covidové odmlce uspořádal tradiční turnaj. Po úvodním proslovu začal Studentský trojboj. Skládal se ze tří disciplín – streetballu, minigolfu a beach-přehazované. Všech čtyř disciplín se zúčastnilo celkem pět škol: Základní škola Úpice-Lány, ZŠ Bratří Čapků, ZŠ Pilníkov, ZŠ a ZUŠ Rtyně v Podkrkonoší a Městské gymnázium a střední odborná škola Úpice.  

Akce se letos konala po loňské odmlce, opět jsme společně se školním Studentským parlamentem připravili propozice, vytvořili zázemí pro všechny soutěže a zajistili chod trojboje včetně zpracování a evidence výsledků, nakonec také pomůžeme s úklidem areálu,“ vysvětluje Petra Nývltová, koordinátorka Studentského parlamentu MAS KJH, o.p.s. a učitelka Městského gymnázia a střední odborné školy Úpice. V průběhu dopoledne se jednotlivé týmy střídaly ve všech výše jmenovaných disciplínách. Mladé sportovce v jejich výkonech podpořili spolužáci, rodiče a učitelé.

Letošní trojboj byl opravdu povedený, počasí nám přálo, děti se vyřádily, z organizačního hlediska také vše dobře dopadlo. Mám velkou radost, že jsme sešli v tak hojném počtu. Děkuji všem učitelům, kteří spolu se žáky přijeli soutěžit. Moc děkujeme Městskému gymnáziu a SOŠ Úpice a Petře Nývltové za to, že se ujala role koordinátora celé akce,“ komentoval na závěr celou akci Jan Balcar, ředitel Místní akční skupiny Království – Jestřebí hory, o.p.s.

V trojboji obhájila prvenství Základní škola Úpice-Lány, na druhém místě se celkově umístila ZŠ a ZUŠ Rtyně v Podkrkonoší a na místě třetím ZŠ Pilníkov. V minikopané první místo obhájila ZŠ Pilníkov, 2. ZŠ a ZUŠ Rtyně v Podkrkonoší a 3. Gymnázium a SOŠ Úpice.

Tato akce se stává tradiční součástí začátku školního roku a také skvělou příležitostí k setkání škol našeho regionu. Rád bych poděkoval partnerům a sponzorům: Obci Havlovice, AMF ČR, firmám Grund, a.s., Albi a.s., Generali a.s. a Místní akční skupině Království – Jestřebí hory. Bez jejich podpory bychom nemohli celou akci realizovat,“ shrnuje sportovní dopoledne jeden z organizátorů Jaroslav Kocián z Havlovického svazu v malém fotbale, z. s. Ten také zajistil takřka veškeré ceny pro soutěžící, celkem v hodnotě více než 45 000 korun.

Putovní poháry a ceny dětem předali pořadatelé spolu s panem starostou Pavlem Dvořáčkem při závěrečném vyhlašování výsledků.

Kompletní výsledky jsou níže.

Iva Vašatová, MAS Království – Jestřebí hory, o.p.s.

Přílohy / dokumenty:

ico-jpg Výsledky_fotbal.jpg [JPG, 56 kB]
ico-jpg Výsledky_trojboj.jpg [JPG, 34 kB]

Mapa k článkům - kliknutím zobrazíte informace

Vybrali jsme pro Vás