MAS Království Jestřebí hory

O nás Servis regionu Fotogalerie Kontakt

Filtry - zde klikněte pro jejich nastavení

Radvanickou konferenci zakončil ohňostroj

Publikováno: Út 15.11.2022

Region: Jestřebí hory, Podkrkonoší, Radvanice

Ve velkém sále Pensionu v Radvanicích proběhla konference „Vzdělávání na Trutnovsku“. Bilancoval se tu končící projekt na podporu vzdělávání Místní akční plán (MAP) Trutnovsko II. Do Jestřebích hor dorazili ředitelé škol, učitelé i řada hostů.

Přítomné přivítal Jan Balcar, ředitel Místní akční skupiny (MAS) Království – Jestřebí hory, která je nositelem projektu MAP. Následovala prezentace činnosti jednotlivých pracovních skupin, které se zaměřují na rozvoj čtenářské a matematické gramotnosti dětí, novou informatiku nebo na snižování nerovností ve vzdělávání. V rámci hodnocení finišujícího projektu došlo na přiblížení aktivit na podporu finanční gramotnosti nebo podnikavosti žáků.

V Radvanicích se rovněž vzpomínalo na období covidu a distanční výuky, kdy realizační tým projektu zajistil v krátké době nezbytné proškolení stovek pedagogů. „V době plné nařízení a různých omezení jsme uspořádali online cyklus Učitelé sobě, kdy si učitelé jednotlivých předmětů navzájem ukázali své vyučovací metody a pomůcky,“ přiblížil Jan Balcar realizaci projektu v nelehké době. Během konference byl také vyzdvižen aktivní přístup předškoláků, mateřské školy se ve velkém zapojily do aktivit na podporu zdravotníků nebo starších spoluobčanů. Vyvrcholením konference byla návštěva Základní školy Radvanice, kde byl připraven pestrý kulturní program zahrnující například nevšední zpracování pohádky Tři oříšky pro Popelku, programování malých robotů nebo dechberoucí ohňostroj.

Na radvanické setkání dorazila řada hostů, byli mezi nimi představitelé Královéhradeckého kraje, realizátoři Krajského akčního plánu, členové realizačního týmu MAP z Královédvorska nebo zástupci zřizovatelů. „Pozvání na bilanční setkání MAP nás velmi potěšilo. Ačkoliv Trutnov není v regionu MAS, tak ale přesto velmi intenzivně spolupracujeme a jsme vděčni za to, že jsme součástí projektu. Realizátoři MAP nám pomáhali při řešení různých obtížných situací, cítili jsme neskutečnou podporu v době covidu jak v otázkách legislativy, kdy nám díky MAP byla velkým rádcem a pomocníkem Mgr. Svatava Odlová, tak i v edukační oblasti při zavádění distančního vzdělávání. Zúčastnili jsme se úžasných projektů, mnoha webinářů, ale i osobních setkání. Některá i za přispění našich pedagogů a s využitím našich prostor.  A proto jsme rádi, že jsme mohli při konferenci v Radvanicích za tuto skvělou spolupráci osobně celému týmu MAP poděkovat," prozradila ředitelka Mateřské školy Trutnov Vladimíra Priputenová.

Závěrečné společné setkání účastníků projektu MAP Trutnovsko bylo pro Janu Šimkovou, ředitelku Městské knihovny Úpice, příjemným překvapením. "Úvodní část, ač by se mohla zdát jako pro někoho nudný výčet všech činností, mně naopak připadala velmi zajímavá, protože v podstatě až tady jsem se dozvěděla o různých aktivitách všech pracovních skupin zapojených do projektu. A že jich nebylo málo. Smekám klobouk před všemi, kteří se aktivně podílí na realizaci projektů. Další kulturní program v základní škole byl moc hezký a zábavný. Škola, v níž jsem byla poprvé, je skvěle vybavena, pěkně zařízena, myslím, že se v ní děti i učitelé cítí velmi dobře. To bylo ostatně vidět i z toho, jak se kantoři i žáci zapojili do připraveného programu. A to nemluvím o chutném občerstvení z rukou nejen samotného pana ředitele," hodnotila náplň konference Jana Šimková.

Místní akční plán Trutnovsko II je realizován v letech 2019 až 2022. Zapojilo se do něj 46 mateřských, základních, základních uměleckých a speciálních škol nebo instituce neformálního a zájmového vzdělávání. V rámci projektu se již uskutečnilo 82 akcí. Během realizace MAP byly zjištěny aktuální potřeby regionu, školy byly také podpořeny v plánování. Navazující projekt Místní akční plán Trutnovsko III bude probíhat od ledna do konce listopadu příštího roku.   

Větší fotogalerie přibližující radvanické setkání je ZDE.

Níže najdete i prezentaci, která stručně mapuje dění v projektu MAP Trutnovsko II.

Petr Záliš, manažer MAP Trutnovsko II

Přílohy / dokumenty:

ico-pdf 03.11.2022_MAP Trutnovsko II_BILANCE.pdf [PDF, 4.62 MB]

Mapa k článkům - kliknutím zobrazíte informace

Vybrali jsme pro Vás