MAS Království Jestřebí hory

O nás Servis regionu Fotogalerie Kontakt

ProjektyLeader čr 2007

MAS KJH YouTubeMAS KJH Facebook

LEADER ČR 2007

Publikováno: Út 22.06.2021

Region: Jestřebí hory, Podkrkonoší

Vše o programu LEADER

 

V naší zemi se program LEADER uplatňoval ve dvou verzích. LEADER+ byl jedním z neinvestičních opatření operačního programu Rozvoj venkova a multifunkční zemědělství. Odpovědnost za něj neslo Ministerstvo zemědělství (MZe). LEADER ČR byl pak tuzemským investičním programem MZe.

LEADER byl určen k financování projektů místních subjektů (neziskových organizací, podnikatelů, malých podniků, obcí) na venkově. Pomáhal oživit aktivity v regionu, podpořit místní ekonomiku, služby nebo třeba kulturní a společenský život, a to společným postupem. Je vhodný pro území s 10–100 tis. obyvatel, které má svoji tématicky integrovanou strategii rozvoje (tzv. místní rozvojová strategie – MRS).

Program LEADER ČR 2007 v našem regionu umožnil uskutečnění sedmi projektů. Jednalo se o originální možnost získání finančních prostředků pro spolky, obce a podnikatele. Každý občan našeho regionu se mohl zapojit do aktivity v rámci projektu Místní akční skupiny Království - Jestřebí hory "Budujeme region se společnou budoucností".

Jít zpět

Mapa k článkům - kliknutím zobrazíte informace

Vybrali jsme pro Vás