MAS Království Jestřebí hory

O nás Servis regionu Fotogalerie Kontakt

Filtry - zde klikněte pro jejich nastavení

Jít zpět

Jít zpět

Cestopisná přednáška v Malých Svatoňovicích

Cestopisná přednáška v Malých Svatoňovicích

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Publikováno: Út 15.03.2022

Region: Jestřebí hory, Malé Svatoňovice

Klub českých turistů Malé Svatoňovice vás zve na přednášku Vlaďky Paterové a Jindry Budi DAGESTÁN, republika Ruské federace, která se koná v pátek 25.03.2022 v 18 hodin v Kulturním klubu v Malých Svatoňovicích.

Po naší první návštěvě Ázerbajdžánu, země pod Kavkazem a u Kaspického moře, kam nejezdí cestovky, padlo rozhodnutí podívat se do sousedního Dagestánu – země, kam nejezdí vůbec nikdo. Proč? Spousta lidí se nás ptála: „ a kde to vlastně přesně je?“ I my jsme se ptali: „Říkají nám v médiích pravdu? Islámský stát byl poražený, bojovníci IS se vrací do svých rodných zemí, tedy i do Dagestánu“. Nacházeli jsme jen negativní zprávy - v jakém místě vybuchla bomba, kolik je mrtvých, kde koho přepadli a kolik lidí zavraždili. „Chtělo by to přesvědčit se na vlastní oči, jaká je realita v této ruské zemi“, říkali jsme si (a pro jistotu převedli peníze na spořící účty…) Ne, nejsme žádní dobrodruzi, kteří vyhledávají adrenalin v nebezpečí.
Navštívili jsme prosluněnou zemi pod vysokými kavkazskými horami, dagestánské památky vypovídající o bohaté historii této země, úchvatnou krajinu nedotčenou turistickým ruchem s velice příjemnými a přátelskými lidmi. Dobrodružná byla už samotná cesta do Dagestánu – jezdíme totiž výhradně místní dopravou nebo stopem. Zavedeme Vás do Derbentu u Kaspického moře, do hlavního města Machačkaly, opuštěné vesnice Gra v kavkazských horách i do nejvýše položené vesnice v Evropě ázerbájdžánského Xinaliqu, nebo do kavkazského městečka Akhti. Příhody ze setkání s dagestánskými obyvateli Vás přesvědčí, se jedná o jeden z nejpohostinnějších národů.

Jít zpět

Mapa k článkům - kliknutím zobrazíte informace

Vybrali jsme pro Vás