MAS Království Jestřebí hory

O nás Servis regionu Fotogalerie Kontakt

Filtry - zde klikněte pro jejich skrytí

Fulltextové vyhledávání

Termín

Region

Jestřebí hory Podkrkonoší Batňovice Havlovice Chvaleč Jívka Libňatov Malé Svatoňovice Maršov u Úpice Radvanice Rtyně v Podkrkonoší Suchovršice Velké Svatoňovice Čermná Dolní Olešnice Hajnice Horní Olešnice Chotěvice Kocbeře Kohoutov Pilníkov Vítězná Vlčice Vlčkovice v Pokrkonoší Choustníkovo Hradiště Staré Buky Úpice

Další filtry

Beseda Burza Charitativní cyklovýlety Divadlo Ekologie Historie Hudba Jarmark Kino kulturní naučné stezky Památky Přednáška pro děti Pro seniory Řemesla Sport sportoviště Tradice Trhy Turistika Tvoření Vycházka Výstava Vzdělávání Zájezd zajímavosti

Jít zpět

Jít zpět

Festival Královéhradeckého kraje

Festival Královéhradeckého kraje

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Termín: Pá 21.06.2024 - Pá 21.06.2024 / Publikováno: Po 10.06.2024

Region: Jestřebí hory, Podkrkonoší

Srdečně vás zveme na Festival Královéhradeckého kraje, který se uskuteční 21. 6. 2024 od 9:00 na Tylově nábřeží v Hradci Králové. Festival nabídne návštěvníkům program pro celou rodinu. Můžete se těšit na ochutnávku těch nejlepších produktů z našeho kraje nebo si zakoupit krásné a originální řemeslné i rukodělné výrobky.

Tato událost slibuje nejen oslavu regionální kultury, ale také propojení regionu prostřednictvím řady akcí a aktivit pro všechny věkové kategorie. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program, který zahrnuje hudební vystoupení různých žánrů, tradiční řemeslné ukázky, gastronomické lahůdky, a mnoho dalšího. Regionální produkty jsou pro náš kraj důležité, proto proběhne i vyhlášení soutěže Regionální potravina KHK, kdy ocenění převezme devět soutěžících lokálních výrobců.
Nezapomněli jsme ani na ty nejmenší, pro které jsme si připravili zábavní zónu s nejrůznějšími herními aktivitami a tvůrčími dílnami. Rodiče s dětmi se můžou těšit třeba na dětský folklorní soubor Červánek, loutkové divadlo Kozlík nebo na zábavné představení kouzelníka Čáry Kluka. Pro milovníky zvířat si Střední odborná škola veterinární Hradec Králové společně s jejich studenty připravila představení, kde vám čtyřnozí společníci ukážou své triky a dovednosti.
Pokud máte rádi pečení nebo jenom mlsání sladkého, tak pro vás společně s Mirkou Van Gils Slavíkovou chystáme doprovodný program ve formě zdobení perníků, kde si můžete společně vyzkoušet, jaké je to být profesionálním cukrářem a zároveň se můžete zúčastnit i vyhlášení soutěže škol.
Hudba neodmyslitelně patří k festivalu a také tento není výjimkou. Skvělý hudební zážitek vám nabídne hradecký písničkář Michal Horák, Factorial Orchestra nebo Lenka Filipová.

Program:
9:00 Zahájení
9:15–9:30 Agility – SŠ veterinární
9:30–9:45 speciál DAKAR – představení, informace
9:45–10:15 Dětský folklorní soubor Červánek
10:15–11:00 kouzelník
11:00–11:45 Pohádka Loutkové divadlo Kozlík – Dlouhý, Široký a Bystrozraký
12:30–13:30 Vyhlášení soutěže škol – Mirka van Gils, zdobení perníku
14:00 – 15:15 Kašpárek v rohlíku
15:15–16:00 – Pohádka Loutkové divadlo Kozlík – O perníkové chaloupce (v prostoru dětské zóny)
15:45–17:00 Michal Horák
17:00–17:30 Slavnostní vyhlášení soutěže regionální potravina KHK
17:30–18:00 restaurace – snoubení vína s jídlem
18:00–19:00 Factorial Orchestra
19:30–20:30 Lenka Filipová

Jít zpět

Mapa k článkům - kliknutím zobrazíte informace

Vybrali jsme pro Vás