MAS Království Jestřebí hory

O nás Servis regionu Fotogalerie Kontakt

Filtry - zde klikněte pro jejich skrytí

Fulltextové vyhledávání

Termín

Region

Jestřebí hory Podkrkonoší Batňovice Havlovice Chvaleč Jívka Libňatov Malé Svatoňovice Maršov u Úpice Radvanice Rtyně v Podkrkonoší Suchovršice Velké Svatoňovice Čermná Dolní Olešnice Hajnice Horní Olešnice Chotěvice Kocbeře Kohoutov Pilníkov Vítězná Vlčice Vlčkovice v Pokrkonoší Choustníkovo Hradiště Staré Buky Úpice

Další filtry

Beseda Burza Charitativní cyklovýlety Divadlo Ekologie Historie Hudba Jarmark Kino kulturní naučné stezky Památky Přednáška pro děti Pro seniory Řemesla Sport sportoviště Tradice Trhy Turistika Tvoření Vycházka Výstava Vzdělávání Zájezd zajímavosti

Jít zpět

Jít zpět

Astronomická expedice v Úpici

Astronomická expedice v Úpici

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Termín: Pá 11.08.2023 - Ne 20.08.2023 / Publikováno: Pá 17.03.2023

Region: Jestřebí hory, Podkrkonoší, Úpice

Astronomický tábor pro mládež s nejdelší historií u nás.

V době od 11. do 20. srpna 2023 se bude konat tradiční letní astronomický tábor, který je určen mladým zájemcům o astronomii od druhého stupně základní školy po žáky škol středních. Cena zůstává stejná jako minulý rok a bude 4000, Kč.

Účastník se může těšit na přednášky z celé části astronomie od úplných základů až po náročnější témata, jako jsou  kosmologie nebo černé díry, alespoň zevrubně. Za jasného počasí se konají denní i noční pozorování s důrazem na samostatnost účastníka. Zkušenější mohou zkusit fotografování noční oblohy nebo měření změn jasností proměnných hvězd. V případě nevhodného počasí je připravena sada fyzikálních i astronomických pokusů či astronomická praktika jako měření vzdálenosti Slunce, určení polohy na Zemi z pozorování denní hvězdy a hvězd či měření výšky pozorovaných  meteorů.

Více informací v přiloženém letáku. Případné dotazy zodpoví ředitel Hvězdárny v Úpici Ing. Marcel Bělík na e-mailu belik@obsupice.cz či telefonním čísle 603 545 589.

Jít zpět

Přílohy / dokumenty:

ico-pdf Astronomická expedice v Úpici 2023.pdf [PDF, 214 kB]

Mapa k článkům - kliknutím zobrazíte informace

Vybrali jsme pro Vás